Sunday, January 26, 2014

Nothing in this world is harder than speaking the truth, nothing easier than flattery.

A couple of weekends ago, we ran around the city with Kate, a couchsurfing lawyer from DC. The conditions for taking pictures were not very inspiring: it was freezing, it was dark, it was familiar. But the few pictures I did take, I really like. Dwa weekendy temu biegaliśmy po mieście w towarzystwie waszyngtońskiej prawniczki Kate, która była naszym gościem z CouchSurfingu. Warunki do robienia zdjęć były mało inspirujące: zimno, ciemno i znajomo. Ale bardzo lubię te kilka zdjęć, które wtedy zrobiłam.


It seems to me that Boston's sculptor Ralph Helmick was heavily inspired by the works of David Černy. The head of orchestra director Fiedler looks like the Peeing Statues, yes or no?Wygląda mi na to, że bostoński rzeźbiarz Ralph Helmick dość mocno inspirował się tym, co robi David Černy. Głowa dyrygenta Fiedlera wygląda jak Sikający, tak czy nie?

A partiotic metro entrance in Chinatown. 
Patriotyczne wejście do stacji metra w Chinatown.

7 comments:

 1. Dla mnie zima jest najbardziej inspirującym czasem na fotografowanie i to w zimie najbardziej mi się chce to robić. Zupełnie nie wiem skąd to się bierze, bo jestem okropnym zmarźluchem, ale jakoś nigdy nie są mi straszne kilkugodzinne wyprawy z aparatem przy -10C ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zwalam na brak torby :) Bałam się, że przy takich mrozach aparat podzieli los telefonu, a nie miałam cierpliwości żeby wygramalać go z placaka do każdego zdjęcia. Od soboty mam torbę, zobaczymy czy dostanę kopa!

   Delete
 2. Głowa dyrygenta Fiedlera zupełnie nie wygląda jak Sikający, bo nie sika, ale z drugiej strony - tak, wygląda dokładnie jak Sikający! I to jest w niej najbardziej zaskakujące :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No właśnie! Trochę szkoda, że głowa nie jest mobilna, jak Sikający, mogłaby chociaż ruszać uszami. Albo japać szczeną.

   Delete
 3. zima bez śniegu i mrozu, to nie zima! trochę pomarznąć trzeba :D
  zdjęcia z klimacikiem, aż mam ochotę przenieść się na te leżaczki, nawet zimową porą, i pooglądać jak słońce zachodzi za te wieżowce! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ale tylko w towarzystwie termosu z herbatą z rumem!

   Delete

Tyler: Can I ask your name?
Ally: Anonymous.
Tyler: Anonymous? Is that Greek?