Thursday, May 31, 2012

Can you keep a secret, my monochromatic friend?

Jak ja uwielbiam Kapuścińskiego! Czytam Podróże z Herodotem. Ryszard jest w Chartumie i właśnie spędził noc na pustyni paląc po raz pierwszy w życiu haszysz w towarzystwie swoich nowych sudańskich przyjaciół. 
     
     "Po dwóch dniach przyszli do hotelu Sudańczycy spytać, jak się czuję. Jak się czuję? Och, przyjaciele, jak ja się czuję? Właśnie, jak się czujesz, bo przyjeżdża Armstrong, jutro na stadionie jest koncert.

     Natychmiast wyzdrowiałem."On Starowiślna Street, we discovered a charming courtyard. I'm planning on returning there with a wide angle lens in tow. We've heard that there is another beautiful one a few doors down, at number 10. Too bad it's gated. We're hoping to sweet talk one of the residents into letting us see it.

Na ulicy Starowiślnej odkryliśmy urokliwy dziedziniec. Planuję wrócić tam z szerokim obiektywem pod pachą. Słyszeliśmy, że piękne jest również podwórko kilka domów dalej, pod dziesiątką. Niestety zamykane jest na klucz. Mamy nadzieję, że uda nam się któregoś z mieszkańców ubłagać i podwórko obejrzeć.

7 comments:

 1. Wybacz, że pytanie postowo nie na temat, ale interesuje mnie techniczna strona Waszych wyjazdów do Pragi. Czym z Krakowa najlepiej (w sensie w miarę szybko, a nie bardzo drogo) się tam dostać? No i oczywiście jaki jest koszt? Myślałam o Polskim Busie, zahaczając przy okazji o Wrocław, ale nie wiem na ile jest to dobry pomysł.
  Pozdrawiam Was,
  Ewelina :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ewelina, z Krakowa autobusem/busem do Cieszyna (20zł normalny, chyba 17zł ulgowy); rozkład tutaj: http://www.rda.krakow.pl/pl/index.php?id=1
   Potem trzeba przejść na dworzec autobusowy w Czeskim Cieszynie (ok. 20 min piechotą).
   Pociąg do Pragi kosztuje 506 koron, ale będzie taniej jeśli kupisz od razu bilet powrotny. My za dwie osoby w obie strony zapłaciliśmy ok. 1500 koron (ok. 250zł). Rozkład możesz sprawdzić tutaj: http://www.cd.cz/en/default.htm Czeski Cieszyn to Český Těšín a Praga to Praha.
   Pozdrowienia.

   Delete
  2. Baaaardzo Ci dziekuje :)

   Delete
  3. Tfu, miałam na myśli dworzec kolejowy rzecz jasna!

   Delete
  4. Właśnie przypadkiem natrafiłam na nasze bilety do Pragi, 1410 koron, czyli 241zł.

   Delete
 2. Ja tez uwielbiam Kapuscinskiego. Wlasnie skonczylam Heban. Boze...mam ochote calowac ta ksiazke po rekach!!!

  ReplyDelete

Tyler: Can I ask your name?
Ally: Anonymous.
Tyler: Anonymous? Is that Greek?