Wednesday, March 9, 2011

You have seen demons walk the city streets.


Fuss...
Zamieszanie...

...and here's the source of it.
...a tu jego źródło.

We stopped by at Collegium Maius. Lee's university has owned this building since year 1400! The courtyard was undergoing renovation and was blocked off. I will have to return when the work is over.
Wstąpiliśmy do Collegium Maius. Jagiellonka ma ten budynek od 1400 roku! Dziedziniec był odgrodzony i remontowany, więc będę musiała wrócić kiedy prace zostaną zakończone.


Thom told me how he took a bus to visit our girlfriend, Ola. He was instructed by her which bus stop to get off at, but he had lost count. He called Ola and she told him to read out the name of the next bus stop. And so at the next bus stop Thom read: 'Obiekt Chroniony' ('Area Under Surveillance').
Thom opowiedział mi historię o tym, jak wybrał się autobusem w odwiedziny do naszej przyjaciółki, Oli. Został przez nią poinstruowany na którym przystanku ma wysiąść, ale stracił rachubę. Zadzwonił do niej, a Ola poprosiła, żeby przeczytał nazwę następnego mijanego przystanku. I na następnym przystanku Thom przeczytał: 'Obiekt Monitorowany'.

7 comments:

 1. Strasznie podobają mi się Twoje zdjęcia. Czy robisz je jakimś mega super wypasionym aparatem a później obrabiasz w mega trudnym programie do którego obsługi trzeba mieć nadzwyczajne umiejętnosci? :D

  ReplyDelete
 2. Oj, chciałabym mieć wszystko co wymieniłaś :) Zdjęcia robię Canonem 450D, obrabiam je w iPhoto i w Gimpie. Nadzwyczajnych umiejętności nie posiadam. Ale cieszę się, że zdjęcia się podobają :) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 3. mogę jeszcze jedno pytanko w tym temacie? czy polecasz ten aparat? jesteś z niego zadowolona? przymierzam się do zakupu i zbieram opinie ;)
  z góry dzięki

  ReplyDelete
 4. Gosia- zdjecie z 3 golebiami- poezja.
  A Collegium Maius to moj dobry znajomy- spedzilam tam duuuuuzzzoo czasu.
  Polecam Collegium Juridicum z rzezba Igora Mitoraja,
  jest mniejsze, nowsze ale mniej popularne.

  ReplyDelete
 5. KaCy: Jestem z niego zadowolona. Myślę, że warto kupić używany, na ebayu możesz mieć body za $350. I zdecydowanie odradzam obiektyw 'kitowy'. Myślę, że taki obiektyw może skutecznie zniechęcić do robienia zdjęć!

  Marta: Dzięki! Wybiorę się do C.J. Wstyd się przyznać, ale nawet nie wiem gdzie się znajduje. Muszę zaraz sprawdzić!

  ReplyDelete

Tyler: Can I ask your name?
Ally: Anonymous.
Tyler: Anonymous? Is that Greek?