Saturday, January 11, 2014

Blankie me. Blankie me, Finn!: Finn: I'll get your blanket dude, where is it?

After my walking-around lens developed a burned spot and my 50mm started to annoy me on my cropped frame, my flame for documenting my life has significantly subsided.

With my first paycheck, arrived a new prime lens. I hope it blows on the embers.
Po tym jak moje uniwersalne szkło nabawiło się wypalonej plamy, a pięćdziesiątka zaczęła mnie wkurzać na mojej niepełnej klatce, mój zapał do dokumentowania życia trochę osłabł.

Wraz z pierwszą wypłatą przyszła do mnie nowa stałka. Liczę, że nadmucha w żar.


The Russian store caresses my Eastern European soul, sometimes with małdrzyki (cheesecake pancakes with raisins), sometimes with half-sour pickles, sometimes with farmer's cheese. Latvian smoked sprats help as well. Rosyjski sklep utula często moją wschodnioeuropejską duszę. A to małdrzykami, a to ogórkami małosolnymi, a to twarogiem. Łotewskie wędzone szproty też pomagają.

American customer service rules. Sure, it's not always sincere. But the instances when I want to choke somebody are incomparably less common than in Poland. Amerykańska troska o klienta rządzi. Jasne, że nie zawsze szczera. Ale przypadki kiedy mam ochotę udusić panią z okienka zdarzają się nieporównywalnie rzadziej niż w Polsce.

Thanksgiving with family in Watertown.
Święto Dziękczynienia u rodziny w Watertown.

Little Man was gifted a bird feeder.
Little Man dostał w prezencie karmnik dla ptaków.

The word about the feeder is spreading slowly but we do get visits from this dude and from a cardinal so incredibly red, it seems on fire. Wieści o karmniku rozchodzą się wolno, ale bywa u nas na wyżerce ten kolega oraz kardynał tak czerwony, że aż wydaje się nierealny.


On the New Year Day, we played basketball with a deflated ball in the park on the hill.

W Nowy Rok  w parku na górce graliśmy w kosza sflaczałą piłką.
Te 

7 comments:

 1. zarąbisty karmik!

  ReplyDelete
 2. Bardzo interesujący post i świetny kot! Dodaję Ciebie do mojej listy najlepszych blogów turystycznych: http://najlepsze-blogi-turystyczne.blogspot.com/. Na pewno jeszcze nie raz tutaj zajrzę. Pozdrawiam, Michalina.

  ReplyDelete
 3. karmnik rzadzi i swietnie ustrzelony ptak, w dodatku pięknej urody

  ReplyDelete
 4. Karmnik piękny, tym bardziej mnie zachwycił, że nie spotkałam w swoim 30-letnim (no dobra, ponad 30-letnim ;P ) życiu przyssawek, które utrzymałby coś dłużej niż 5 sekund :D :D
  pozdr:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie, moje doświadczenia są takie same. Ale ten jak wisiał tak wisi i podobno wytrzymuje nawet wiewiórcze kung-fu.

   Delete
  2. No to faktycznie jakieś cudowne te przyssawki ;) Za ptakami nie przepadam, ale wiewiórcze kung fu chętnie bym zobaczyła z bliska :)

   Delete
 5. czuję Adventure Time w tytule! :)
  martyna

  ReplyDelete

Tyler: Can I ask your name?
Ally: Anonymous.
Tyler: Anonymous? Is that Greek?